MELEKLİ ŞEHİT ER AYTEKİN ARSLAN İLKÖĞRETİM OKULUNDAN ÖRNEK BİR SORUMLULUK PROJESİ

melekli şehit er aytekin arslan, ığdır melekli, melekli kasabası okulları, melekli beldesi, melekli köyü ığdır,

 

        Kasabamızın Melekli Şehit Er Aytekin ARSLAN İlköğretim okulu örnek bir projeye imza attı. Melekli Hürses ve Melekli.com’un  ortaklaşa yürüttüğü   “Nuhun Fideleriyle Yeşeren Kent Melekli’den yeşil daha çok yeşil bir Dünyaya”   kampanyasına ilk ses Melekli Şehit Er Aytekin Arslan İlköğretim Okulundan geldi,    öğrenciler, okul bahçesine, Ladin ve çam fidanları  dikiminde öğrenciler, adeta birbiriyle yarıştılar.

      Okul müdürü Tuncer KARABAĞ ve öğretmen Özkan OĞAN ‘’Öğrencilerimizle beraber gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetimizde Nevruz  bayramı geleneklerini yerine getirmenin yanı sıra,  yarınlarımızın teminatı olan yavrularımıza doğa sevgisini aşılamaya çalıştık. Okulumuz bahçesine Ağaç fidanı  hibe ettiği için  Iğdır Orman işletme Müdürlüğü başta olmak üzere Iğdır Akud Dağcılık Kulübüne ve Melekli Hürses   ekibine teşekkür ederiz” dediler.

   Bilindiği gibi Nevruz Bayramında ağaç dikimi önemli bir yer tutar. Kültürümüzde  Nevruzda ağaç dikmek doğaya vereceği, nimetlerden dolayı bir teşekkür niteliği taşır. Bu yıl gerçekleştirilen Melekli  Nevruz kutlamaları bilindiği gibi coşkuyla geçti. Kültürümüz yeniden hayat bulmuş oldu. Ağaç dikimi geleneğini unutmayan ve yeni nesli doğayla barıştıran ve onları doğanın kollarına bırakan Okul yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız bu proje tüm okullarımıza yayılır. Unutmayalım ki bahçelerimiz sadece sebze ve meyve yetiştirmek için değildir. Bu projeye biz de ses verelim ve bir fidan da biz dikelim.

 

Bir Cevap Yazın